پینگ داخلی چیست و چگونه می توان آن را بررسی کرد؟

admin

هر اینترنتی یک پینگ به اصطلاح داخلی دارد، پینگ داخلی به معنی پینگ اینترنت تا سرورهای داخل کشور (عموما تهران) می باشد و مقدار آن حائز اهمیت است.

چگونه می توان پینگ داخلی اینترنت خود را بررسی کرد ؟

بررسی پینگ از هر Ip یا بهتر است بگوییم سروری که موقعیت آن داخل ایران باشد معادل است با پینگ داخلی آن اینترنت. به کمک مراحل زیر می توانید پینگ داخلی اینترنت خود را بررسی کنید.

1. بررسی پینگ در رایانه

در صورتی که بر روی رایانه (ویندوز) بازی می کنید کافیست نرم افزار Godping Client را داشته باشید. نرم افزار را اجرا کرده و وارد بخش بررسی پینگ شوید، سپس پینگ داخلی را انتخاب کرده و روی گزینه شروع کن کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می کنید پینگ داخلی اینترنت این کاربر حدود 20 میلی ثانیه بوده است که عدد نسبتا خوبیست و تایم اوت و نوسان خاصی نیز ندارد.

درصورتی که به نرم افزار گادپینگ دسترسی نداشتید می توانید به کمک CMD ویندوز و با کد دستوری Ping نیز پینگ داخلی اینترنت خود را بررسی کنید. برای نمونه:

ping 79.127.127.35

 

2. بررسی پینگ در موبایل

برای اینکه پینگ داخلی اینترنت خود را بر روی موبایل بررسی کنید ابتدا باید یک نرم افزار که قابلیت بررسی پینگ را داشته باشد بر روی موبایل نصب نمایید.

برای کاربران آندروید : نرم افزار بررسی پینگ

برای کاربران IOS : نرم افزار بررسی پینگ

پس از اینکه نرم افزار مورد نظر را دانلود و نصب کردید آی پی 79.127.127.35 را داخل کادر وارد کرده و روی Start/Ping کلیک کنید. عددی که مقابل آن عبارت ms نوشته شده است درواقع همان پینگ مورد نظر ما است.

دقت کنید که پینگ داخلی نباید بیشتر از 50 میلی ثانیه، دارای نوسان شدید و یا تایم اوت باشد.

 

پینگ داخلی چگونه بر روی پینگ نهایی اینترنت ما تاثیر می گذارد ؟

این سوالی است که خیلی از شما کاربران از ما می پرسید.

پینگ نهایی اینترنت شما پس از اینکه به سرویس گادپینگ متصل می شوید به کمک فرمول زیر بدست می آید:

برای روتینگ اروپا : پینگ داخلی + (72 الی 85) میلی ثانیه

برای روتینگ روسیه : پینگ داخلی + (40 الی 60) میلی ثانیه

برای روتینگ ترکیه : پینگ داخلی + (40 الی 55) میلی ثانیه

برای روتینگ بحرین (سرویس پلاس) : پینگ داخلی + (50 الی 60) میلی ثانیه

برای روتینگ امارات (سرویس پلاس) : پینگ داخلی + (60 الی 70) میلی ثانیه

 

پس برای کسب نتیجه مطلوب، پینگ داخلی اینترنت باید کمتر از 50 میلی ثانیه باشد (هر چقدر کمتر بهتر).

شاید برایتان این سوال رخ دهد که اگر پینگ داخلی اینترنت ما زیر 50 میلی ثانیه بود چه نیازی به استفاده از سرویس کاهش پینگ داشتیم؟!

خب ببینید، پینگ داخلی با پینگ خارجی (پینگ بازی) متفاوت است، ممکن است پینگ داخلی اینترنت شما 10 میلی ثانیه باشد ولی پینگ داخل بازی 200 میلی ثانیه. این دو لزوما ارتباطی با هم ندارند و بصورت کلی شرط کسب نتیجه خوب از سرویس کاهش پینگ داشتن یک پینگ داخلی خوب هست.

37
اشتراک
admin
admin

3.7 17 رای ها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
مطلع شدن از
guest
128 کامنت
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
amir

سلام. آدرسی که شما گفته بودید رو تو نرم افزار وارد میکنم پینگ بین 28_37 هستش . این الان پینگ اینترنت مورد استفاده ی من هست؟
من آدرس مودم خودم رو وارد میکنم پینگ زیر یک میشه 0.300 تا 0.100 این یعنی چی؟ و یه سوال دیگه. من با اینترنت مودم نمیتونم وارد فری فایر بشم میشه راهنماییم کنید؟ چون اینترنت موبایلم بزودی تموم میشه و دیگه باید از مودم استفاده کنم😢

حسین

سلام پینگ داخلی ۷۰ پینگ داخل بازی برام چقدر میشه؟ سرور پلاس گاد پینگ فعاله

Mohammad

سلام ببخشید پینگ‌داخلی من بین ۴۸تا۵۵ هست

امین

پینگ من قبل اینکه سرویس شمارو بخرم در بازی کالاف دیوتی موبایل 56بود ولی الان با شما 70به بالا شده

پرهام

سلام دوست عزیز از چه شرکتی اینترنت گرفتی؟

آقا رضا

سلام خسته نباشید من با فیبر نوری سرور اروپا پینگ ۱۰۰ بهم میده آیا سرویس پینگ من رو پایین تر میاره ؟؟ از تست رایگان هم استفاده کردم پینگ روی صد یا ۹۶-۹۲ بود امکان داره پایین تر هم بیاد یا ثابت بمونه رو ۹۰؟

ابراهیم

سلام برای بازی assassin creed 4 black flag که سرورش در کانادا قرار داره پینگ از 230ms پایینتر نمیاد امکانش هست که 180 یا 190 بشه ؟